British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

10th Dec 2016, Lee Valley VeloPark

BRIC: The festival of Indoor Rowing for all ages and abilities


EVENT RESULTS

EVENT: JUNIOR YR11 BOYS 6MINS

Place Club Rower/Team Name Time Rowed      
1 KING'S SCHOOL WORCESTER JAMES BEATTIE 1829      
2 IRONBRIDGE RC NIALE CLEOBURY 1803      
3 ABINGDON SCHOOL PETER COOPE 1795      
4 STAR CLUB EDWARD WHITE 1792      
5 AVON COUNTY ROWING HARRY ROACH 1788      
6 DWKRC JOHN ROWARTH 1774      
7 ABINGDON SCHOOL JAMES SUDLOW 1769      
8 ABINGDON SCHOOL TOM HAYNES 1768      
9 RUNCORN ROWING CLUB KEVIN DUDLEY 1763      
- BROXBOURNE RC MATTHEW DAY 1763      
11 ABINGDON SCHOOL ROBERT HARRIS 1759      
12 ABINGDON SCHOOL STUART PEARSON 1753      
13 TYNE UNITED ROWING CLUB DANIEL GRAHAM 1734      
14 THE WINDSOR BOYS SCHOOL OSCAR WOLLEN 1730      
15 ABINGDON SCHOOL RHYS HUMPHRIES 1729      
16 BRADFORD GRAMMAR SCHOOL NICHOLAS KEATING 1726      
17 AVON COUNTY ROWING NICHOLAS SELMAN 1716      
18 DOVER RC CHRISTOPHER HALL 1712      
19 THE WINDSOR BOYS SCHOOL WILLIAM JACOBS 1710      
20 WHITGIFT SCHOOL LUKE HATTELAND-DUNN 1709      
21 WHITGIFT SCHOOL GILES MATTHEWS 1706      
22 ABINGDON SCHOOL ALEXANDER JORGENSEN 1701      
23 BRADFORD GRAMMAR SCHOOL THOMAS ROBINSON 1697      
24 THE WINDSOR BOYS SCHOOL ALEX HAYDOCK-WILSON 1696      
25 WHITGIFT SCHOOL LOUIS MACK 1690      
26 RGS HIGH WYCOMBE XUICHEN XU-PAGE 1670      
- DEBEN RC JEREMY BONES 1669      
28 THE WINDSOR BOYS SCHOOL TOM MACKLIN 1669      
29 THE WINDSOR BOYS SCHOOL MICHAEL LYONS 1663      
30 THE WINDSOR BOYS SCHOOL THOMAS SMITH 1653      
31 BRYANSTON SCHOOL GEORGE LODGE 1648      
32 BRYANSTON SCHOOL TIMMY LEACOCK 1641      
33 DWKRC HENRY DARLINGTON 1639      
34 PERSE SCHOOL GARRET SHANNON 1633      
35 SWANSEA CITY ROWING CLUB LLOYD CHURCHOUSE 1590      
36 DWKRC BENJAMIN SEILZ 1587      
37 PERSE SCHOOL ANDREY NEZHENTSEV 1584      
38 THE LANGLEY ACADEMY ADAM BANAS 1582      
39 PSSP CAMERON ROGERS 1568      
40 THE WINDSOR BOYS SCHOOL KHUSHDEEP KOCHHAR 1556      
41 HARRY HARDAKER 1550      
42 WELLINGTON COLLEGE HENRY WALKER 1537      
43 LVS ASCOT BOAT CLUB ALI DRAPE 1529      
44 PERSE SCHOOL ALI WALKER 1478      
45 GLOUCESTER HARTPURY JAMIE MCCLEMONT 1474      
46 LVS ASCOT BOAT CLUB CALLUM PAYNE 1473      
47 PERSE SCHOOL SAM CRAWLEY 1459      
48 GLOUCESTER HARTPURY TOM HARCOURT 1437      
49 CANFORD SCHOOL JOE TEBBUTT 1325      
50 DEBEN RC TRISTAN HILGER 1121      
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2