British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

Saturday 9 December, Lee Valley VeloPark

EVENT RESULTS

EVENT: JUNIOR YR12-13 BOYS 2KM

Place Club Rower/Team Name Time Rowed      
1 ABINGDON SCHOOL TOM DIGBY 06:05.7      
2 BURTON LEANDER ROWING CLUB MATTHEW HAYWOOD 06:12.3      
3 BRADFORD GRAMMAR SCHOOL MATTHEW CHIVERS 06:19.5      
4 GLOUCESTER HARTPURY JAMES MACKINS 06:22.7      
5 ABINGDON SCHOOL JAMES WOODING 06:24.4      
6 GLOUCESTER HARTPURY WILL KEMP 06:25.4      
7 ABINGDON SCHOOL CALUM FARWELL 06:25.7      
8 DULWICH COLLEGE BOAT CLUB DANYLO GORENKIN 06:27.8      
9 ABINGDON SCHOOL ANGUS BLACK 06:29.8      
10 DEBEN RC BRYAN SMART 06:33.6      
11 READING ROWING CLUB CALLUM IDDON 06:33.8      
12 PSSP BENJAMIN DOUGLASS 06:37.1      
- ABINGDON SCHOOL ADAM TEECE 06:37.1      
14 LVS ASCOT BOAT CLUB EDWIN GRIMSTER 06:38.3      
15 LVS ASCOT BOAT CLUB GEORGE HATTO 06:42.2      
16 BROXBOURNE RC FINN MCGAHAN 06:42.5      
17 READING ROWING CLUB JAMES LITTLE 06:42.8      
18 NEWARK COLLEGE ASHLEY COWLEY 06:46.6      
19 PSSP LLOYD BARRON-ROBINSON 06:46.9      
- WHITGIFT SCHOOL JAMES KERR 06:46.9      
21 GLOUCESTER HARTPURY OLLIE GIBBONS 06:47.1      
22 DEBEN RC CHARLIE LINSELL 06:47.3      
23 GLOUCESTER HARTPURY HARRY COX 06:47.9      
24 ODENSE ROWING CLUB OSCAR MAZZA 06:49.1      
25 READING ROWING CLUB GIANLUCA GIAMETTEI 06:50.9      
26 WELLINGTON COLLEGE MICHAEL ASHLEY 06:52.0      
27 WHITGIFT SCHOOL DYLAN NARENDRA 06:52.8      
28 CANTABRIGIAN RC JAMES O'DELL 06:52.9      
29 READING ROWING CLUB CALLUM STONARD 06:55.8      
30 BROXBOURNE RC TONY WREN 07:00.6      
31 THE HABERDASHERS' ASKE'S BOYS' SCHOOL WILLIAM WITHYMAN 07:02.1      
32 READING ROWING CLUB THOMAS FAIRCLOUGH 07:03.0      
33 READING ROWING CLUB ANDREW GOWER 07:04.8      
34 DEBEN RC BENEDICT LELIJVELD 07:06.1      
35 BROXBOURNE RC SAM GARLICK 07:09.0      
36 PSSP PATRICK BOURKE 07:09.8      
37 SOUTHSEA ROWING CLUB LOUIS OLDFIELD 07:10.5      
38 GLOUCESTER HARTPURY DAN GALVIN 07:11.3      
39 READING ROWING CLUB THOMAS MCMANNERS 07:12.5      
40 KINGSTON ROWING CLUB MARK HURLEY 07:12.8      
41 BROXBOURNE RC OLLIE WELCH 07:13.7      
42 MICHAEL PACKHAM 07:16.7      
43 LVS ASCOT BOAT CLUB ROB PEARMUND 07:22.8      
44 BERKHAMSTED SCHOOL JACK HODKINSON 07:40.3      
45 DEBEN RC ALBERT ROBSON 07:40.7      
46 BERKHAMSTED SCHOOL GEORGE HUBBARD 07:41.4      
47 LVS ASCOT BOAT CLUB JAYDEN MCCRAKEN 07:41.5      
48 WELLINGTON COLLEGE CASPAR BARNES 07:43.0      
49 WELLINGTON COLLEGE THEO COOPER-BROWN 07:50.6      
50 BERKHAMSTED SCHOOL LEONID PLINER 08:44.1      
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2