British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

Saturday 9 December, Lee Valley VeloPark

EVENT RESULTS

014 - MASTERS MEN 2KM RACE10 Split Results Started @ 10:30am

Boat 500 1000 1500 2000 Finish
EVENT: 2KM MASTERS 30-39 LW          
LUIS AMALLOBIETA (ENZ INDOOR ROWING CLUB - BILBAO) 01:40.8 (32) 01:41.3 (31) 01:42.0 (30) 01:43.3 (32) 06:47.4
STUART HYAMS (BACK ON TRACK GYM) 01:41.6 (35) 01:41.8 (34) 01:42.9 (33) 01:44.7 (34) 06:51.1
CHRIS CALLOW (STAR CLUB) 01:40.6 (32) 01:42.4 (30) 01:44.9 (29) 01:43.8 (32) 06:51.8
CHRIS BOLT 01:43.6 (31) 01:44.3 (30) 01:44.6 (30) 01:44.4 (31) 06:56.9
JASPER NORIEL (GLOBE ROWING CLUB) 01:49.9 (29) 01:52.3 (29) 01:54.9 (29) 01:52.4 (31) 07:29.6
EVENT: 2KM MASTERS 40-49 LW          
MARK MITCHELL (BEXHILL ROWING CLUB) 01:31.9 (37) 01:35.1 (34) 01:35.5 (34) 01:38.0 (34) 06:20.5
JONATHAN DOYLE 01:36.5 (32) 01:37.1 (32) 01:38.0 (32) 01:38.1 (34) 06:29.7
RICHARD BURDETT (THAMES ROWING CLUB) 01:39.0 (32) 01:40.5 (30) 01:39.8 (32) 01:40.1 (35) 06:39.5
CHRISTOPHER LEONARD (WALTON ROWING CLUB) 01:41.0 (31) 01:41.5 (31) 01:41.7 (31) 01:38.2 (34) 06:42.4
ANTON COTTER (ENZ INDOOR ROWING CLUB - BILBAO) 01:40.4 (33) 01:41.5 (31) 01:41.0 (32) 01:40.0 (34) 06:42.9
MARCUS BATTEN 01:41.5 (35) 01:41.6 (32) 01:41.5 (33) 01:40.7 (32) 06:45.3
PAUL HEFFERNAN (COLETS OF THAMES DITTON) 01:40.6 (32) 01:41.9 (31) 01:42.5 (31) 01:41.0 (34) 06:46.0
BILLY NIXON (LITTLEDOWN CENTRE) 01:43.9 (34) 01:43.6 (34) 01:43.4 (35) 01:43.6 (37) 06:54.5
MARK SHIMMIN 01:43.9 (31) 01:45.3 (30) 01:44.9 (31) 01:40.4 (35) 06:54.5
GUY BLACKBURN 01:44.7 (32) 01:43.8 (34) 01:44.2 (33) 01:42.6 (35) 06:55.3
RICHARD ANSELL (LEEDS ROWING CLUB) 01:44.8 (33) 01:44.7 (32) 01:44.9 (32) 01:42.0 (34) 06:56.3
PATRICK BELL 01:46.3 (30) 01:46.5 (29) 01:45.4 (30) 01:43.0 (31) 07:01.2
EVAN GRACE (LONDON ROWING CLUB) 01:45.4 (31) 01:48.2 (31) 01:47.6 (32) 01:42.6 (36) 07:03.7
MARC CHARMAN 01:42.8 (33) 01:45.8 (32) 01:47.2 (31) 01:48.1 (31) 07:03.9
DIMOS GEORGIADES (DAVID LLOYD GYM) 01:45.6 (31) 01:47.5 (31) 01:48.5 (31) 01:43.1 (34) 07:04.7
STEFANO BRESCIANI (PROSPORT TRENTO) 01:41.4 (38) 01:47.5 (35) 01:49.2 (35) 01:51.5 (34) 07:09.7
JONATHAN BOTT 01:42.8 (33) 01:52.2 (29) 01:53.2 (29) 01:50.2 (30) 07:18.4
JOE WHITE (SEAL PT) 01:49.3 (27) 01:50.9 (29) 01:51.8 (29) 01:49.8 (31) 07:21.9
ROBERTO CANDOTTI (PROSPORT TRENTO) 01:59.7 (30) 02:00.0 (29) 02:00.1 (29) 01:58.4 (29) 07:58.3
MARIO MOUSTRAS (SUB7 IRC) 02:03.1 (34) 02:10.0 (30) 02:10.7 (30) 02:11.1 (34) 08:34.9
EVENT: 2KM NON-ELIGIBLE COMPET          
MEURICE ROBINSON 01:43.1 (30) 01:44.2 (29) 01:44.9 (29) 01:45.3 (31) 06:57.5
ARKADIUSZ KIELISZEK 01:42.5 (26) 01:45.6 (24) 01:46.6 (25) 01:44.8 (27) 06:59.5
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2