British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

Saturday 9 December, Lee Valley VeloPark

EVENT RESULTS

E130 Sixth Form Boys 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Thomas Digby Abingdon School 01:28.8 (32) 01:31.7 (29) 01:31.5 (31) 01:30.0 (35) 06:02.0
2 Matthew Haywood Burton Leander RC 01:28.7 (31) 01:34.1 (29) 01:34.4 (30) 01:31.4 (30) 06:08.6
3 Marcus Whiteley Minerva Bath BC 01:32.4 (28) 01:35.8 (28) 01:37.1 (28) 01:37.4 (31) 06:22.7
4 James Beattie Kings School Worcester BC 01:34.7 (32) 01:35.9 (29) 01:36.9 (29) 01:37.0 (32) 06:24.5
5 Thomas Giles 01:36.5 (27) 01:35.9 (26) 01:36.6 (27) 01:38.7 (29) 06:27.7
6 Luke Hillier Kingston Grammar School BC 01:35.2 (32) 01:37.3 (30) 01:37.4 (30) 01:38.5 (31) 06:28.5
7 Kevin Dudley Northwich RC 01:34.8 (32) 01:38.9 (28) 01:39.6 (29) 01:38.5 (30) 06:31.8
8 Alex Ventisei Bedford Modern BC 01:37.6 (31) 01:38.0 (30) 01:38.2 (31) 01:38.6 (30) 06:32.4
9 Sam Kavanagh Bedford Modern BC 01:37.3 (35) 01:39.0 (33) 01:40.9 (32) 01:38.1 (32) 06:35.3
10 Rufus Tilt Kings School Worcester BC 01:38.1 (31) 01:39.3 (29) 01:39.9 (29) 01:38.1 (33) 06:35.4
11 Dom Bennett Cambridge 99 RC 01:35.4 (33) 01:40.4 (31) 01:41.3 (30) 01:41.7 (32) 06:38.9
12 Harry Cox Gloucester Hartpury 01:39.8 (31) 01:39.2 (30) 01:40.3 (29) 01:41.3 (28) 06:40.6
13 James Kerr Whitgift School BC 01:37.1 (33) 01:41.0 (32) 01:41.8 (32) 01:42.1 (33) 06:42.0
14 Dylan Narendra Whitgift School BC 01:41.7 (28) 01:40.8 (27) 01:40.8 (27) 01:40.8 (27) 06:44.1
15 Finn Mcgahan Broxbourne RC 01:39.8 (27) 01:42.6 (26) 01:43.8 (27) 01:38.2 (31) 06:44.5
16 Ben Radcliffe-Brown Cambridge 99 RC 01:33.7 (28) 01:40.1 (25) 01:44.5 (25) 01:46.4 (27) 06:44.7
17 Matt Day Broxbourne RC 01:39.1 (25) 01:40.5 (25) 01:40.8 (26) 01:44.6 (28) 06:44.9
18 Richard Barkat Reading RC 01:39.4 (33) 01:42.0 (31) 01:42.9 (31) 01:41.8 (32) 06:46.1
19 Jacob James Gloucester Hartpury 01:38.5 (27) 01:41.8 (27) 01:43.9 (27) 01:42.7 (27) 06:46.9
20 Charlie Bates Gloucester Hartpury 01:38.4 (29) 01:41.5 (27) 01:43.9 (27) 01:43.6 (28) 06:47.3
21 Alfie Heath Gloucester Hartpury 01:41.5 (30) 01:43.2 (29) 01:43.0 (30) 01:39.9 (31) 06:47.4
22 Luke Hatteland-Dunn Whitgift School BC 01:40.6 (30) 01:42.4 (29) 01:42.8 (28) 01:41.9 (29) 06:47.8
23 Tony Wren Broxbourne RC 01:41.9 (31) 01:43.4 (29) 01:43.5 (28) 01:41.5 (31) 06:50.3
24 Chris Hall Dover RC 01:43.3 (28) 01:44.9 (27) 01:45.2 (28) 01:45.4 (28) 06:58.8
25 Oli Munby RGS High Wycombe 01:42.6 (26) 01:48.3 (25) 01:50.9 (25) 01:44.0 (27) 07:05.8
26 Thomas Kendell Wycliffe College BC 01:39.6 (36) 01:49.4 (32) 01:52.9 (30) 01:50.0 (31) 07:11.9
27 William Brookes South Woodham Ferrers Yacht Club 01:37.0 (33) 01:52.6 (29) 01:56.3 (28) 01:52.1 (29) 07:17.9
28 Thomas Coles Wycliffe College BC 01:46.0 (31) 01:50.8 (27) 01:52.4 (28) 01:53.1 (28) 07:22.3
29 Samuel Jones Doncaster RC 01:47.2 (31) 01:54.9 (28) 01:56.0 (26) 01:48.8 (29) 07:26.9
30 Sam Moorby Broxbourne RC 01:40.3 (30) 01:51.7 (28) 02:02.6 (29) 01:54.6 (29) 07:29.2
31 Albert Robson Deben RC 01:50.6 (31) 01:54.8 (29) 01:58.0 (27) 01:50.7 (29) 07:34.1
32 Craig Joyce-Hough Itchen Imperial RC 01:44.5 (29) 01:59.2 (26) 02:01.3 (26) 01:58.7 (27) 07:43.6
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2