British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

Saturday 9 December, Lee Valley VeloPark

EVENT RESULTS

E131 Sixth Form Girls 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Georgia Martin Gloucester Hartpury 01:46.5 (29) 01:46.2 (28) 01:44.9 (29) 01:43.9 (32) 07:01.4
2 Mette Nielsen Aarhus Roklub 01:46.3 (35) 01:50.0 (33) 01:49.0 (32) 01:47.7 (33) 07:13.0
3 Emily Keen Sir William Perkins's School 01:49.6 (33) 01:50.1 (31) 01:49.7 (31) 01:46.3 (33) 07:15.8
4 Jade Lindo Twickenham Rowing Club 01:49.2 (29) 01:49.9 (28) 01:50.1 (29) 01:48.9 (30) 07:18.0
5 Rhiannon Morgan Gloucester Hartpury 01:51.7 (32) 01:51.5 (32) 01:50.1 (32) 01:48.0 (34) 07:21.2
6 Ellie Alexopoulos Twickenham Rowing Club 01:48.7 (29) 01:50.2 (29) 01:51.5 (30) 01:51.3 (29) 07:21.8
7 Molly Johnson Isle Of Ely Rowing Club 01:48.6 (29) 01:49.2 (28) 01:49.7 (27) 01:58.2 (26) 07:25.7
8 Freya Dingwall Isle Of Ely Rowing Club 01:49.1 (30) 01:50.4 (29) 01:53.5 (29) 01:54.2 (30) 07:27.1
9 Olivia Garnham Sir William Perkins's School 01:50.0 (33) 01:53.7 (31) 01:55.1 (31) 01:53.0 (34) 07:31.8
10 Holly Huggins Gloucester Hartpury 01:53.1 (30) 01:52.7 (29) 01:54.1 (29) 01:52.3 (29) 07:32.2
11 Ruby O'keeffe Queen's Gate Rowing Club 01:50.2 (32) 01:51.4 (31) 01:55.6 (31) 01:58.3 (35) 07:35.4
12 Emily Baker Bedford Girls' School 01:49.3 (30) 01:52.3 (29) 01:56.1 (28) 01:57.8 (28) 07:35.5
13 Karrie Spencer Gloucester Hartpury 01:54.5 (25) 01:55.6 (24) 01:56.0 (24) 01:49.7 (30) 07:35.9
14 Phoebe Hayden Isle Of Ely Rowing Club 01:50.6 (28) 01:53.3 (26) 01:55.5 (25) 01:56.7 (23) 07:36.0
15 Victoria Wimble Reading Rowing Club 01:54.3 (25) 01:54.6 (25) 01:54.9 (25) 01:52.6 (27) 07:36.4
16 Gini Holmes Gloucester Hartpury 01:53.3 (30) 01:53.6 (30) 01:54.4 (30) 01:55.5 (29) 07:36.7
17 Holly Taylor 01:43.2 (33) 01:53.2 (30) 02:00.4 (30) 02:01.1 (30) 07:38.0
18 Lerin Adetola Sir William Perkins's School 01:50.3 (33) 01:52.9 (30) 01:56.1 (29) 01:58.8 (28) 07:38.1
19 Catherine Woods Tyne United Rowing Club 01:51.9 (29) 01:54.9 (28) 01:57.6 (28) 01:59.7 (26) 07:44.1
20 Bronya Sykes Trafford Rowing Club 01:56.2 (28) 01:55.7 (26) 01:57.4 (26) 01:55.2 (27) 07:44.4
21 Megan Hewison ASRA 01:53.5 (32) 01:55.4 (31) 01:58.6 (30) 01:57.2 (32) 07:44.8
22 Annabelle Taylor Sir William Perkins's School 01:53.7 (33) 01:56.3 (31) 01:58.5 (31) 01:57.9 (31) 07:46.3
23 Caitlin Graham-Smith Doha College 01:53.6 (27) 01:58.4 (25) 02:00.3 (26) 01:56.4 (30) 07:48.6
24 Hannah Hawkins 01:45.4 (33) 01:57.7 (29) 02:02.2 (28) 02:05.7 (28) 07:51.0
25 Isabella Daniels Sir William Perkins's School 01:57.4 (33) 01:58.8 (31) 02:01.3 (31) 01:55.6 (37) 07:53.1
26 Phoebe Fenwick Reading Rowing Club 01:54.1 (24) 01:57.8 (24) 02:00.5 (24) 02:01.0 (24) 07:53.4
27 Lotte Carpenter Gloucester Hartpury 01:57.0 (27) 01:59.3 (27) 02:00.4 (27) 01:59.5 (28) 07:56.2
28 Fenella Purkess Wycliffe College 01:51.1 (28) 01:59.8 (28) 02:03.9 (29) 02:02.7 (29) 07:57.6
29 Charlotte Lewis Broxbourne Rowing Club 01:55.9 (26) 01:59.6 (26) 02:01.0 (26) 02:01.4 (27) 07:58.0
30 Lara Brittain Bedford Modern School 01:56.0 (34) 02:00.5 (30) 02:02.6 (29) 01:59.5 (31) 07:58.5
31 Lucy Johnson 01:55.7 (27) 01:59.0 (26) 02:00.3 (27) 02:05.0 (28) 08:00.1
32 Sophie Stoddart Worcester Rowing Club 01:57.0 (28) 02:00.8 (29) 02:03.3 (29) 02:01.8 (29) 08:02.9
33 Louise Wax Sir William Perkins's School 02:02.3 (33) 02:05.4 (30) 02:04.1 (31) 02:00.3 (34) 08:12.2
34 Amelia Moule Sudbury Rowing Club 01:56.6 (32) 02:03.2 (28) 02:06.0 (27) 02:06.6 (27) 08:12.3
35 Charlotte Herbert-Brown Sir William Perkins's School 02:00.3 (33) 02:03.9 (30) 02:04.5 (31) 02:04.1 (34) 08:12.8
36 Holly Everson Deben Rowing Club 02:01.9 (31) 02:02.6 (28) 02:04.0 (29) 02:04.5 (28) 08:13.0
37 Kate Crawford Royal School Armagh 01:56.5 (29) 02:06.1 (25) 02:07.2 (25) 02:03.4 (27) 08:13.2
38 Isabel Searle Huntingdon Boat Club 01:58.6 (31) 02:03.2 (29) 02:06.2 (29) 02:05.4 (30) 08:13.4
39 Codi-Lilli Brooks 01:54.0 (32) 02:04.1 (29) 02:07.6 (29) 02:09.4 (29) 08:15.1
40 Lily Porter Sir William Perkins's School 02:06.4 (32) 02:07.2 (31) 02:06.3 (31) 02:03.3 (34) 08:23.2
41 Emily Doherty Grosvenor Rowing Club 02:01.6 (31) 02:06.1 (29) 02:08.3 (30) 02:07.7 (32) 08:23.7
42 Sophia Hutton-Squire Deben Rowing Club 02:05.3 (30) 02:08.5 (28) 02:07.5 (28) 02:05.9 (28) 08:27.2
43 Alice Stanley 01:59.3 (30) 02:12.4 (29) 02:14.7 (28) 02:20.0 (28) 08:46.5
44 Alexandra Darby Trafford Rowing Club 02:20.6 (31) 02:20.7 (30) 02:19.3 (28) 02:18.5 (30) 09:19.1
45 Hannah Sharp Trafford Rowing Club 02:13.4 (31) 02:22.6 (30) 02:29.7 (30) 02:30.3 (30) 09:36.0
46 Siobhan Lally Trafford Rowing Club 02:18.4 (34) 02:29.5 (30) 02:40.0 (31) 02:29.7 (33) 09:57.6
47 Jess Fountain 02:19.8 (29) 02:44.4 (28) 02:37.5 (28) 02:19.3 (32) 10:01.1
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2