British Rowing Logo

INDOOR CHAMPIONSHIPS

Saturday 9 December, Lee Valley VeloPark

EVENT RESULTS

E158 Year 9 Girls 500m

Place Name Club 100 200 300 400 500 Finish
1 Rachel Egan Evesham Rowing Club 00:20.9 (37) 00:20.7 (35) 00:21.3 (39) 00:20.6 (35) 00:21.0 (37) 01:44.5
2 Daisy Baker Sherborne Girls 00:21.7 (44) 00:20.4 (41) 00:20.7 (46) 00:21.3 (42) 00:21.6 (44) 01:45.7
3 Seren Palmer Isle Of Ely Rowing Club 00:21.3 (39) 00:20.5 (41) 00:20.7 (41) 00:21.3 (42) 00:22.1 (41) 01:45.9
4 Maya Rowles City Of Bristol Rowing Club 00:21.0 (43) 00:20.4 (41) 00:21.2 (40) 00:21.9 (41) 00:22.4 (35) 01:46.9
5 Neve Porteous City Of Bristol Rowing Club 00:22.0 (35) 00:20.8 (37) 00:21.0 (37) 00:21.5 (39) 00:22.1 (38) 01:47.4
6 Sara Younes City Of Bristol Rowing Club 00:21.7 (36) 00:20.2 (42) 00:21.2 (37) 00:21.8 (38) 00:23.0 (37) 01:48.0
7 Emily Wright Sir William Perkins's School 00:21.6 (39) 00:21.4 (36) 00:22.3 (35) 00:22.4 (38) 00:22.0 (35) 01:49.7
8 Lily Allen Exeter Rowing Club 00:22.7 (37) 00:21.6 (36) 00:22.4 (32) 00:21.8 (36) 00:21.6 (36) 01:50.1
9 Erin Temple Tyne Amateur Rowing Club 00:22.1 (38) 00:21.7 (33) 00:22.0 (35) 00:22.3 (35) 00:22.2 (35) 01:50.2
10 Sophie Elstone Stratford Upon Avon Boat Club 00:21.4 (37) 00:20.9 (37) 00:21.5 (39) 00:22.7 (34) 00:23.9 (33) 01:50.4
11 Siri Wells Greenbank Falmouth Rowing Club 00:22.5 (35) 00:21.1 (34) 00:21.5 (33) 00:22.3 (38) 00:23.1 (34) 01:50.5
12 Alice Hodges St Helen and St Katharine 00:22.3 (40) 00:21.0 (40) 00:21.8 (38) 00:22.6 (40) 00:23.1 (42) 01:50.9
- Fatima Mansoor The King's School, Canterbury 00:22.7 (34) 00:21.1 (34) 00:21.6 (33) 00:23.0 (34) 00:22.5 (35) 01:50.9
14 Anisha Tennant St Helen and St Katharine 00:22.5 (35) 00:21.1 (34) 00:22.4 (32) 00:23.1 (34) 00:23.6 (33) 01:52.7
15 Isla Wallrock Queen's Gate Rowing Club 00:23.3 (33) 00:21.7 (33) 00:22.2 (32) 00:23.0 (34) 00:22.6 (35) 01:52.8
16 Saraiya Parkin Doncaster Schools Rowing Assoc 00:22.6 (32) 00:21.9 (30) 00:22.4 (29) 00:24.0 (30) 00:22.7 (29) 01:53.5
17 Anna Woodman 00:24.2 (30) 00:22.8 (29) 00:22.6 (32) 00:22.5 (32) 00:21.8 (33) 01:54.0
- Jessica Roles Sir William Perkins's School 00:23.6 (36) 00:22.4 (38) 00:22.5 (35) 00:22.6 (37) 00:23.0 (37) 01:54.0
- Lizzie Way Sir William Perkins's School 00:22.8 (34) 00:22.4 (35) 00:23.1 (31) 00:23.2 (36) 00:22.4 (35) 01:54.0
- Bethany Illsley Sir William Perkins's School 00:22.8 (37) 00:21.8 (36) 00:22.7 (34) 00:23.5 (31) 00:23.2 (34) 01:54.0
21 Harriet Hodgson Stratford Upon Avon Boat Club 00:23.6 (33) 00:22.1 (33) 00:22.4 (35) 00:23.3 (33) 00:23.4 (36) 01:54.8
22 Saskia Cronjaeger Sir William Perkins's School 00:23.2 (36) 00:21.7 (42) 00:22.7 (40) 00:23.6 (41) 00:23.7 (38) 01:54.9
23 Mary O'donnell Sir William Perkins's School 00:23.6 (36) 00:22.5 (35) 00:22.9 (34) 00:23.7 (33) 00:22.7 (37) 01:55.4
24 Darcy Wyn-Jones Lea Rowing Club 00:22.3 (32) 00:21.4 (37) 00:22.6 (34) 00:24.1 (30) 00:25.4 (31) 01:55.7
25 Alice Bradley Doncaster Schools Rowing Assoc 00:22.6 (34) 00:23.2 (31) 00:23.8 (33) 00:23.9 (30) 00:22.3 (32) 01:55.8
26 Casey Jane Green Doncaster Schools Rowing Assoc 00:23.9 (35) 00:22.4 (35) 00:22.9 (37) 00:23.2 (34) 00:23.9 (33) 01:56.3
27 Gracie Bagihole Doncaster Schools Rowing Assoc 00:23.0 (39) 00:22.4 (32) 00:23.0 (34) 00:23.9 (33) 00:24.1 (30) 01:56.4
28 Meg Topps Gloucester Rowing Club 00:23.5 (36) 00:22.0 (38) 00:23.0 (36) 00:23.9 (35) 00:24.1 (37) 01:56.5
29 Megan Hunter Exeter Rowing Club 00:22.8 (39) 00:22.1 (38) 00:22.8 (37) 00:24.0 (35) 00:25.0 (34) 01:56.8
30 Holly Pemberton Sir William Perkins's School 00:22.6 (37) 00:21.9 (33) 00:23.3 (34) 00:24.5 (32) 00:25.0 (31) 01:57.3
31 Thea Barton Bishopsgate School Boat Club 00:22.4 (35) 00:21.8 (33) 00:22.6 (32) 00:24.4 (34) 00:26.1 (30) 01:57.4
32 Jessica Marden Bewl Bridge Rowing Club 00:23.4 (36) 00:22.5 (35) 00:23.4 (36) 00:24.2 (37) 00:24.0 (35) 01:57.6
- Amber David Sir William Perkins's School 00:23.5 (36) 00:22.7 (34) 00:23.6 (36) 00:24.3 (37) 00:23.4 (33) 01:57.6
34 Ellie Fraser Avon County Rowing Club 00:24.3 (35) 00:22.3 (35) 00:23.2 (34) 00:23.7 (33) 00:24.4 (34) 01:57.9
35 Xanthe Curtis Gloucester Rowing Club 00:23.5 (33) 00:22.5 (37) 00:23.3 (36) 00:24.1 (35) 00:24.6 (32) 01:58.0
36 Zoe Driver Doncaster Schools Rowing Assoc 00:24.1 (35) 00:23.6 (30) 00:23.3 (33) 00:23.6 (36) 00:24.2 (32) 01:58.9
37 Megan Postlethwaite Sir William Perkins's School 00:24.2 (37) 00:22.6 (37) 00:23.4 (41) 00:24.9 (39) 00:25.5 (40) 02:00.5
38 Georgiana Hillier Queen's Gate Rowing Club 00:24.2 (37) 00:22.9 (37) 00:23.9 (35) 00:25.1 (33) 00:24.5 (32) 02:00.6
39 Heidi Mayne Sir William Perkins's School 00:23.4 (38) 00:22.6 (37) 00:24.0 (35) 00:25.2 (33) 00:25.6 (38) 02:00.7
40 Isabelle Hine Agecroft Rowing Club 00:23.9 (35) 00:22.6 (40) 00:24.4 (37) 00:26.2 (32) 00:24.1 (40) 02:01.1
- Mara Leigh Sir William Perkins's School 00:24.6 (34) 00:22.0 (35) 00:24.0 (38) 00:25.6 (33) 00:24.8 (34) 02:01.1
42 Izzy Man Sir William Perkins's School 00:25.1 (31) 00:23.6 (33) 00:24.0 (32) 00:24.5 (32) 00:24.2 (32) 02:01.4
43 Eve Thomas Sir William Perkins's School 00:24.8 (39) 00:24.3 (35) 00:24.5 (32) 00:25.3 (33) 00:22.9 (37) 02:01.7
44 Ellen Woolnough Sir William Perkins's School 00:24.2 (37) 00:23.0 (36) 00:23.8 (35) 00:25.7 (33) 00:25.4 (33) 02:02.1
45 Martha Lewis Bewl Bridge Rowing Club 00:23.8 (33) 00:23.2 (34) 00:24.6 (32) 00:25.4 (33) 00:26.5 (29) 02:03.5
46 Lauren Murray Sir William Perkins's School 00:22.4 (37) 00:22.0 (41) 00:24.6 (39) 00:28.4 (34) 00:26.7 (38) 02:04.2
47 Kushy Toor 00:25.1 (31) 00:24.1 (30) 00:24.4 (27) 00:25.4 (28) 00:25.4 (28) 02:04.4
48 Anaya Basra St Helen and St Katharine 00:23.6 (33) 00:22.9 (34) 00:24.9 (31) 00:26.8 (29) 00:26.2 (30) 02:04.5
49 Isobel Scott St Helen and St Katharine 00:25.1 (36) 00:23.6 (38) 00:24.9 (34) 00:25.9 (35) 00:25.3 (36) 02:04.8
50 Abigale Adrian Sir William Perkins's School 00:24.7 (36) 00:23.1 (42) 00:24.7 (36) 00:26.4 (34) 00:26.5 (32) 02:05.3
51 Alexia Fletton Sir William Perkins's School 00:25.4 (38) 00:24.2 (40) 00:24.5 (37) 00:26.2 (34) 00:26.0 (32) 02:06.3
- Lucy Porter Sir William Perkins's School 00:24.5 (37) 00:23.2 (36) 00:25.4 (38) 00:27.4 (35) 00:25.8 (35) 02:06.3
- Eloise Williams Sir William Perkins's School 00:25.3 (40) 00:23.7 (43) 00:24.7 (44) 00:26.1 (44) 00:26.6 (43) 02:06.3
54 Eliza Percival The King's School, Canterbury 00:26.2 (37) 00:24.4 (37) 00:25.3 (36) 00:25.2 (38) 00:25.2 (38) 02:06.4
55 Janie Barawitzka Sir William Perkins's School 00:25.4 (33) 00:23.6 (33) 00:24.2 (37) 00:26.0 (35) 00:27.4 (37) 02:06.6
56 Katya Nearcou Sir William Perkins's School 00:24.3 (37) 00:23.7 (35) 00:25.4 (33) 00:26.7 (34) 00:27.1 (33) 02:07.2
57 Samar Alam Sir William Perkins's School 00:25.4 (38) 00:24.6 (44) 00:25.6 (40) 00:26.4 (39) 00:25.2 (43) 02:07.3
58 Chiara Diotallevi Queen's Gate Rowing Club 00:25.6 (35) 00:23.4 (36) 00:25.2 (36) 00:26.6 (36) 00:26.6 (34) 02:07.4
59 Monica Chawla Sir William Perkins's School 00:25.1 (38) 00:23.3 (39) 00:25.0 (38) 00:27.5 (37) 00:26.7 (36) 02:07.6
60 Sahiba Atwal Sir William Perkins's School 00:24.7 (39) 00:24.3 (37) 00:25.3 (36) 00:26.5 (32) 00:27.6 (35) 02:08.4
61 Victoria James Sir William Perkins's School 00:26.0 (37) 00:24.3 (40) 00:25.3 (36) 00:26.5 (32) 00:26.7 (34) 02:08.8
62 Emily Traylen Sir William Perkins's School 00:25.6 (35) 00:24.6 (34) 00:25.6 (33) 00:26.5 (32) 00:26.9 (33) 02:09.3
63 Isabella Sudgen The King's School, Canterbury 00:25.4 (31) 00:24.2 (30) 00:26.4 (32) 00:27.0 (31) 00:26.7 (29) 02:09.7
64 Ayra Tengku Sir William Perkins's School 00:24.9 (36) 00:24.1 (35) 00:25.9 (35) 00:27.0 (36) 00:28.3 (34) 02:10.2
65 Ella Sofuoglu Queen's Gate Rowing Club 00:26.3 (34) 00:24.6 (37) 00:25.4 (38) 00:27.1 (35) 00:27.4 (37) 02:10.7
66 Ria Konkumalla Sir William Perkins's School 00:26.2 (39) 00:24.8 (41) 00:26.5 (39) 00:27.2 (38) 00:26.9 (33) 02:11.6
67 Alex Glasspool Sir William Perkins's School 00:27.8 (37) 00:26.3 (39) 00:27.2 (37) 00:28.0 (36) 00:28.4 (40) 02:17.7
68 Mia Rai Sir William Perkins's School 00:28.5 (36) 00:28.2 (36) 00:30.1 (34) 00:30.4 (32) 00:28.6 (34) 02:25.8
Back to results list

EVENT PARTNERS

Visit Sarasota County Cancer Research UKLee Valley VeloPark Concept2